Šrí lanka, Trincomalee – Turisticky klidnější pláže s havrany a dobytkem 5. část

Tento článek má 333 zhlédnutí
1 hvězda, Nebuď labuť :)2 hvězdy, To mě mrzí... :(3 hvězdy4 hvězdy, Děkuji :)5 hvězd, Paráda! Děkuji (No Ratings Yet)
Loading...

Stát, Město: Šrí Lanka, Trincomalee
GPS Místa: 8.5764250N, 81.2344953E
Stručný popis: Obyčejný den na pláži. Nebo snad ne? Pokud se chcete vyhnout turistickému ruchu a v klidu si odpočinout u moře pod palmami, nejezděte na Unawatunu. Východ Šrí lanky nabízí poklidnější místo s mnoha vtipnými překvapeními.
TIPY na cestu
ZobrazitV plážové oblasti Trincomalee najdete ubytování už za cenu kolem 100Kč/osoba/noc.
ZobrazitCena/výkon: Stylové ubytování s bazénem, snídaní a zahradou k odpočinku za 435Kč/osoba/noc.
ZobrazitZájezd: Zájezdy na Srí Lanku jsou k mání již od 18 000Kč.

Obyčejný den na pláži. Vstanete si v línou dopolední hodinu, pozvolna se v cuklích, plavkách a ručníku doplazíte těch 300 metrů k moři, vyberete si volné lehátko se stříškou ze suchých palmových listů, objednáte si konvičku kávy pro dva za zhruba 50 korun, když vtom – krávy.

Šrí lanka v posledních letech vygenerovala několik přímořských destinací, které v historkách turistů rezonují. Pravděpodobně nejslavnější pláží ostrova je nyní Unawatuna na jihu. Dále také nedaleká Mirissa nebo například Arugam Bay. Navzdory své velikosti (tyto tři jmenované jsou relativně malé) se Trincomalee pořád ještě neřadí mezi ty nejnavštěvovanější místa. Nu což, aspoň neubyde.

Prakticky celá Šrí lanka je pověstná velkými vlnami, avšak pro Trincomalee to moc neplatí. Město nabízí dvě dlouhé pláže, které na sebe navazují – Nilaveli a Uppuveli. My jsme se na šest dní rozplácli na druhé ze zmíněných. První, kdo vás na pláži přivítá, bude jeden z potulných psů, na které jsme už za tu dobu strávenou na Šrí lance byli zvyklí. Lehnou si k vám do stínu pod lehátko a dají vám pokoj. Budou vděční za misku vody.

Údiv vyvolalo něco jiného. Očekávali jsme na pláži hašteřivé prozpěvování racků, které se ale nedostavovalo. Místo něj jsme se dočkali vypočítavého krákorání krkavců! Tihle ptáci jsou pověstní svou inteligencí, kterou vám velice rádi předvedou. Stačí si v plážové restauraci objednat jídlo a na vteřinu se podívat jiným směrem, nebo si na krátko odběhnout. Do oběda se vám hned vrhne hejno černých opeřenců. Pokud si své jídlo hlídáte, můžete si všimnou, že k vašemu přístřešku slétnou stejně. Budou vás nenápadně sledovat ze vzdálenosti 2-3 metrů.

To by ale nebylo tou největší zvláštností pláže Uppuveli. Šrí lanka je plná potulných psů. Jsou všude. Ovšem pobřeží je specifické náboženskou promíchaností. Vysoký počet hinduistů, pro které je kráva posvátná, znamená také vysoký počet potulných krav, které můžete potkat na polední siestě přímo u moře. Také se chtějí ve vodě trochu zchladit. První, co napadlo jednu západní turistku v růžových bikinách, bylo: „Jé, ty jsou ale roztomilé! Ty si musím pohladit.” Prosím, račte. Pokud chcete dostat trkanec a zakončit den na pláži chvatným úprkem do vody, jen s chutí do toho. Pohlaďte si kravičku.

Kromě výše zmíněných rarit, které někomu mohou vadit a někomu (jako nám) mohou přijít spíše zábavné, vám mohu pláž Uppuveli doporučit hlavně díky řídší hustotě turismu a moři, které sice nenabízí tyrkysově modrou průzračnou vodu, jako některá místa v Thajsku, ale je mnohem klidnější než surfařské pláže. Turismus se tam stále ještě rozjíždí, takže se na číšníka nezlobte, že je trochu pomalejší, nemotorný, nebo zkrátka neví, jako správně obsluhovat. Většinou je vidět, že jsou to mladí kluci, kteří se k té práci opravdu přimotali jako slepí k houslím. Jednoho z nich jsme si ale zamilovali. Pokud se náhodou do Uppuveli French Garden oblasti dostanete, nezapomeňte navštívit našeho milého, neustále se usmívajícího tlouštíka v restauraci “7 to 11” (na adrese 184 Nilaveli Rd, Trincomalee, Šrí Lanka). Pozdravujte ho od těch dvou, co jim každý večer pouštěl Boney M.

    1. Část: Šrí Lanka, Kandy – Rady maminky, přílet, tuktuk, ubytování
    2. Část: Šrí lanka, Kandy – Hotel v Kandy a výlet s tuktukem
    3. Část: Na Šrí lanku s batohem – Co si s sebou (ne)vzít a co (ne)očekávat?
    4. Část: Šrí lanka, Dambulla – Chrámové jeskyně, zbytky skalních chrámů a sloní safari
    5. Část: Šrí lanka, Trincomalee – Turisticky klidnější pláže s havrany a dobytkem

Další článek
Předchozí článek

Související články

Zanechte komentář

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to webdesign berlin, House Plans and voucher codes