Road trip po USA – Napříč Floridou. Z Key West přes Everglades do Alabamy 2. část

Tento článek má 122 zhlédnutí
1 hvězda, Nebuď labuť :)2 hvězdy, To mě mrzí... :(3 hvězdy4 hvězdy, Děkuji :)5 hvězd, Paráda! Děkuji (No Ratings Yet)
Loading...
Stát: U.S.A., Floria
Místa: Key West, Everglades, Inglis
Jak se sem dostat: Letenky z Prahy či Mnichova se pohybují okolo 22 000Kč. Nebo si přeleťte z NY za $50.
Stručný popis: Florida je opravdu nádherná a má své kouzlo. My tu měli pouhé čtyry noci s dlouhými přejezdy, tak jsme stihli jen takový základ, který ovšem stál za to.
TIP na cestu
ZobrazitUbytování Key West: Ubytování na Key West je opravdu drahé, ale pěkný soukromý pokoj s bazénem a v centru seženete pod 2000Kč/osoba/noc.
ZobrazitUbytování Everglades City: Parádní resort s bazénem a snídaní v dojezdové vzdálenosti od parku Everglades za cca 1600Kč/osoba/noc.
ZobrazitZájezd: Nebo se v zímě nechte unést cestovní kanceláří do slunného Miami s výletem na Key West za 35 990Kč.

Bára tradičně posílá své dojmy z cest přátelům a rodině. Ve finále je to docela zábavný čtení a věřím, že i někdo nezainteresovaný nalezne v článku zajímavé informace, takže ušetřím čas psaním vlastních dojmů a sdílím s vámi dojmy Báry, které případně doplním poznámkou psanou v kurzívě.

Po půlnoci přílítáme do Miami, půjčujeme si auto, je to Dodge Grand Caravan pro 7 lidí a Milan chce rudý (tu Spartu si musíš prosadit, jinak seš mrtvej Homolka). Do dnešního dne řídí Milan. Všechna čest, ale vraťme se na začátek…

Až si budete tohle auto půjčovat vy, s tím, že plánujete sklopit sedačky (sklápí se do podlahy, takže v tom autě pak můžeš celkem pohodlně spát), tak si to, že jdou sklopit, vyzkoušejte dřív, než vyrazíte. Ne každej z vás je bude sklápět mezi 4-5 ráno místního času, tj čas, kdy už jsou v ČR všichni vzhůru, a ne každej z vás má kámoše, kterej má svýho Dodge a kterej vám online poradí, jak na to, pošle video, jak rozebrat sedačku a dodá vám odvahy, že je to jen nějaká kokotinka. Děkujeme Vítečku!
Takže asi po hodině nadávek a snažení se zaháknout takový udělátko uvnitř sedačky, aby šla sklopit, usínáme na parkovišti pro rybáře po cestě na Key West, nejjižnější místo USA.

Tam už kupujeme snídani, dáváme ji na pláži a sledujeme, jak se kolem nás množí racci, jak z hororu Ptáci. Ale dobrý, ve větru a slunci si to zvládneme vychutnat. Procházíme městečko, poučeni, kupujeme suvenýry hned, a pak narazíme na ulici, kde je takovejch krámků asi milion. No nic. Kousek odtud je i místní maják, dům Hemingwaye, a bar, kde se dá kouřit uvnitř a dávají nám žetonky na levnější pití. Pak se zapojujeme tancem na ulici s transvestitou, kterej nás v tom baru celej večer baví a hraje nám na přání.

Probouzíme se v autě a vyrážíme pryč, hledat nějakou hezčí pláž. Nechápej to špatně, Key West je pěkný místo, ale těch je tady spousta. Například Honda Old Bridge Beach – přírodní park/pláž u starýho mostu, kterej přestal fungovat v roce 1972 a postavili ho v roce 1902. Vstupné $9 pro oba. Ráno je tam skoro prázdno, ale je asi místním zvykem se sem chodit koupat, takže se to přes den naplní.

Celá tahle oblast jsou jen malý ostrůvky propojený mostama. Strávíme tu skoro celej den, což zapříčiní, že jsme rudí a spálení tak, že nemůžeš otočit hlavu, jak tě bolí krk. O ramenech a zádech ani nemluvě. A to se, mami, mažu padesátkou!!! Přesouváme se až do kempu blízko parku Everglades. To už je v mokřadech, takže komárů jak sraček. Za $33 spíme v autě, s komárama a spálený, že se to nedá. Kemp se jmenuje Trail Lakes Campgrounds, je krásný, s několika jezírkama, kde v jednom z nich žije i malý aligátor a želvy.. Nádherný, nakonec ke vší smůle (nebo štěstí?) jediný aligátor, kterého jsme za celý trip viděli.

Probouzíme se teda do krásný přírody, to jo, a vyrážíme směr Everglades National Park. Tam přijedeme do městečka Everglades City a jediná nabídka na výlet, co nám přijde v pohodě, je lodí s kapitánem za $40 pro jednoho (další nabídka, co jsme tam našli je kajak bez řidiče za $40 na hodinu, takže všem je jasný, že já za tu hodinu budu tak dva metry od břehu a kdybych náhodou byla dál, tak mě budou muset evakuovat). Bereme tedy loď a zjišťujeme, že věkovej průměr je asi 86 let, takže nás žádný vzrůšo asi nečeká. Ale vidíme delfíny (kteří nás pronásledujou), nějaký ptáky, a hlavně je to celý pod stříškou, takže žádný slunce, takže žádná bolest. Naše představa byla trochu jiná (víc krokodýlů), ale to by šlo asi jen na tom kajaku, takže jsme smířený a v pohodě. Jo a měli jsme tu asi nejlepší snídani, v kubánským bistru – míchaný vejce s houbami, zeleninou a chalapenos. Mňam.

Podle aplikace WikiCamps USA s kempama a free spaním, kterou jsme si stáhli, se dá spát na parkovištích u Walmartu – takový americký Tesco. První přejíždíme, ale nacházíme útulnou nákupní zónu s restauracemi a výbornou zmrzlinou v Naples. Zmrzka za $7 nás musí zasytit jak oběd (při objednání jsme nevěděli kolik stojí, ale je fakt luxusní). Do dalšího Walmartu jdeme hlavně nakoupit, je ještě brzo, a tady je jasná cedule, že spaní přes noc je zakázaný. Tak googlujeme a ukazuje se, že každej Walmart to má jinak. Ten další je hrozně daleko, ale je kousek od rybařskýho parkoviště u města Inglis, kde to je tak napůl legál. Neuhodnete, co je po 200 km na parkovišti pro rybáře za ceduli. No jo no. Nesmí se tam spát. Omg. Zmrdi.
Tak jedeme kousek vedle (29.0017133N, 82.7603272W) a tady už stojí víc aut a lodí s rybáři. Dáváme tomu do 23:00, buď všichni vypadnou, nebo tady někdo spí s náma. Jistotu, že tu nebudeme sami, vidíme v karavanu kousek od nás. Tak snad bude dneska klid.

Noc je dobrá, vodka s džusem vypitá. Chlazení jsme vymysleli pytlem ledu za $2 do igelitky, tu do Milanovýho spacáku a k tomu piva, vodu, džus a mléko. Ano, Milan si na snídani koupil mléko a křupínky. Odvážný muž. Večer Milan vyždíme spacák, „přemostí“ jezírko, co v autě pod spacákem vzniklo, betonovou karimatkou za $10 z Walmartu a jde se spát.

Ráno řídím já, mám za sebou svých prvních 200 km po cca 4-5 letech neřízení, docela to šlo. Teď už zase řídí Milan. Dneska opouštíme Floridu a dáváme noc v Alabamě. Zítra už snad v New Orleans. Mějte se pěkně. Pampala

(Report je z Března 2019)

    1. Část: Road trip po USA – New York je super město 1. část
    2. Část: Road trip po USA – Napříč Floridou. Z Key West přes Everglades do Alabamy 2. část
    3. Část: Road trip po USA – New Orleans je jeden velký fantastický festival 3. část

Další článek
Předchozí článek

Související články

Zanechte komentář

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to webdesign berlin, House Plans and voucher codes