Thajsko, Koh Phayam – Neobjevený ráj na ostrově v Thajsku

Tento článek má 543 zhlédnutí
1 hvězda, Nebuď labuť :)2 hvězdy, To mě mrzí... :(3 hvězdy4 hvězdy, Děkuji :)5 hvězd, Paráda! Děkuji (No Ratings Yet)
Loading...
Stát, ostrov: Thajsko, Koh Phayam
GPS Místa: 9.7353947N, 98.4053733E
Stručný popis: Prázdné pláže, průzračné moře, džungle, ale hlavně klid a pohoda. To je dosud neobjevený malý ráj v Andamanském moři nedaleko města Ranong.
TIP na ubytování na ostrově Koh Phayam
ZobrazitNa ostrově Koh Phayam najdete ubytování už za cenu kolem 100Kč/osoba/noc.
ZobrazitCena/výkon: Fantastické ubytování se soukromou pláží, s bazénem, snídaní a zahradou k odpočinku od 590Kč/osoba/noc.
ZobrazitZájezd: Zájezd do Thajska na krásný ostrov Phuket pod 20 000Kč.

Koh Phayam je malý ostrov v Andamanském moři, které mu se přezdívá reggae nebo také hippie island. A není se čemu divit, čas se tu zastavil v minulém století. 🙂 Na ostrově nenajdete žádné velké supermarkety či hotely. Nejezdí tu auta, tudíž nečekejte ani žádné velké silnice. Vládne tu klidná a pohodová atmosféra. Jelikož ostrov moc lidí nezná, na plážích budete téměř sami.

Výchozím bodem pro návštěvu Ko Phayamu je město Ranong ve středu Thajska. Do Ranongu se lze dostat z Bangkoku nočním autobusem (10 h) z nádraží Sai Tai Mai nebo letecky (1 h a 15 min), příp. autobusem z jiných měst jako je Phuket, Krabi, Surat Thani a další. Z nádraží nebo letiště v Ranongu pak songtaew (lokální bus) či taxi do přístavu. Z přístavu můžete využít speed boat (30 min) nebo slow boat (2 h) na ostrov.

Cesta na Ko Phayam je sice trochu komplikovaná, ale odměnou vám bude absolutní klid. Nenechte se však mýlit, večer to tu během sezóny poměrně žije. Na ostrově jsou 3 velké bary (Hippy, Hippies a Rasta Baby bar) a nespočet malých. Všechny, jak jinak, než v reggae a hippie stylu. Je celkem pravděpodobné, že v sezóně tu narazíte také na koncert známé thajské kapely Job2Do. Vydáte-li se na ostrov v únoru, můžete navštívit velký dvoudenní Cashew nut festival. Všechny party jsou samozřejmě v rytmu reggae.

Nejlepší doba, kdy navštívit ostrov, je konec listopadu až začátek března. Poté se začínají zavírat některé podniky a také přibývá deštivých dnů. Doporučuji navštívit ostrov okolo hlavní sezóny, Ranong patří mezi nejdeštivější místa v celém Thajsku. V létě může pršet i celý týden a moře i pláže by vás mohly tou dobou zklamat.

Koh Phayam je spíše plážová destinace, nicméně můžete z ostrova podniknout island hoppingu, zajít si na jógu nebo si zasurfovat (spíše pro začátečníky). Na ostrově jsou také dvě vyhlídky – Payam seaview, tam si můžete dát i oběd a Eagle bar – ten ještě nebyl dostavěný v době mé návštěvy, ale vyhlídka z něj je mnohem hezčí.

Pár tipů na závěr: Kromě lokálních restaurací a barů, zde najdete třeba také italskou restauraci (vlastní ji Italka, která dělala šéfkuchařku v restauraci v Itálii) nebo kavárnu v západním stylu v Buffalo Bay. Ubytování je zde především v bungalovech v nejrůznějších cenových relacích, od skromných až po ty luxusnější. Nejlepší dopravou po ostrově je skútr. Doprava je bezproblémová, jen cesty do odlehlejších koutů ostrova jsou místy rozbité. Na ostrově nejsou bankomaty, ale lze si vybrat v přístavu formou cashback. Může se stát, že pár hodin nepůjde elektřina nebo bude slabý internet, pak nezbývá nic jiného než se oddat relaxu.

Další článek
Předchozí článek

Související články

Zanechte komentář

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to webdesign berlin, House Plans and voucher codes