Indonésie, Mt. Bromo – Výšlap na aktivní sopku Mt. Bromo na ostrově Jáva

Tento článek má 255 zhlédnutí
1 hvězda, Nebuď labuť :)2 hvězdy, To mě mrzí... :(3 hvězdy4 hvězdy, Děkuji :)5 hvězd, Paráda! Děkuji (No Ratings Yet)
Loading...
Místo, město: Mt. Bromo, Probolinggo
Stát, ostrov: Indonésie, Jáva
GPS Místa: 7.9420692S, 112.9529769E
Stručný popis: Mt. Bromo je aktivní sopka a část masivu Tengger ve východní Jávě v Indonésii. Není nejvyšší vrchol masivu, ale je nejznámější. Oblast masivu je jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí ve východní Jávě. Sopka patří do národního parku Bromo Tengger Semeru. Jméno Bromo pochází z jávské výslovnosti Brahmy, boha hinduistického tvůrce.
TIP na ubytování poblíž Mt. Bromo
ZobrazitVe městečku Probolingga najdete ubytování už za cenu kolem 150Kč/osoba/noc.
ZobrazitCena/výkon: Krásný čístý hotel se snídaní v centru Probolingga 430Kč/osoba/noc.
ZobrazitZájezd: Ceny zájezdů do Indonésie na ostrov Bali startují na 24 000Kč

Výchozí bod pro návštěvu Broma je vesnice Cemoro Lawang. Nejprve je ale nutné se dostat do města Probolinggo. Z Yogyakarty můžete jet přímým vlakem, z Bali (terminál Mengwi) přímým autobusem. Mezi vlakovým a autobusovým nádražím v Probolinggu jezdí lokální minibusy. Do Cemoro Lawang jezdí také lokál minibus, najdete ho bokem od nádraží směr Bromo, ovšem jen jeden ráno tam a jeden odpoledne zpět. Navíc musíte čekat, až se autobus naplní, což může také zabrat celé dopoledne.

Doporučuji v Cemoro Lawang strávit alespoň jednu noc a přivstat si na východ slunce. Pro mě to byl větší zážitek než výstup na Bromo. Ubytovat se můžete v hotelech nebo v homestay. Tam či na „náměstí“, kde je cestovní agentura, vám nabídnou tour jeepem nejprve na východ slunce na vyhlídku, poté vás zavezou před Bromo a zpět na hotel. Další možností je domluvit se s někým místním, aby vás ráno vzal na vyhlídku, a z ní půjdete na Bromo po svých.

Bromo lze shlédnout z několika vyhlídek, které se stupňují. Já jsem se nakonec rozhodla se na východ slunce vydat pěšky. V aplikaci maps.me jsou cesty a vyhlídky dobře značeny. Nakonec jsem ráno vyrazila trochu později, než jsem měla původně v plánu (cca před čtvrtou), takže mi čas vyšel jen tak tak na vyhlídku označenou v mapě jako Seruni Sunrise Point 2. Neviděla jsem sice Bromo tak, jak je to na obrázcích na googlu, ale přesto byl výhled nádherný. 🙂

Trochu bláhově jsem si myslela, že to potmě ještě zvládnu na vyhlídku Kingkong Hill, ale mezi Sunrise 2 a zmíněnou vyhlídkou je celkem šplhání po šutrech, takže to jsem nakonec vzdala. Spíše doporučuji to otočit, nechat se vyvézt na Sunrise Point 1 či Kingkong Hill a odtud sestupovat dolu. V případě, že se chcete projít a vidět Bromo z každé výšky. 🙂 Výstup na vyhlídku byl náročnější než výšlap na samotné Bromo.

Zpátky jsem šla po stejné cestě, ne však úplně do vesnice, kde je oficiální vstup, ale podle mapy jsem se napojila na cestu, kudy jezdí dolů farmáři. Pokud se díváte na maps.me, je to odbočka blíže k vesnici, která se klikatí dolů. Nemám nic proti placení vstupného, je to zanedbatelná částka, ale přišlo mi zbytečné se vracet zpátky do vesnice, když to tam můžu střihnout rovnou. 🙂 Pak následovala cesta po pláni okolo parkoviště až před samotné Bromo. Na závěr je trochu stoupání a schody až na samotný vršek kráteru. Zpátky jsem si podle mapy vybrala nějakou cestu a už prošla přes oficiální vstup zpět do vesnice. Vidět východ slunce nad Bromem patří mezi mých TOP10, protože cesta na něj byla více než vytoužená.

Další článek
Předchozí článek

Související články

Zanechte komentář

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to webdesign berlin, House Plans and voucher codes