U.S.A., Miami – Řada nešťastných příhod

Tento článek má 107 zhlédnutí
1 hvězda, Nebuď labuť :)2 hvězdy, To mě mrzí... :(3 hvězdy4 hvězdy, Děkuji :)5 hvězd, Paráda! Děkuji (No Ratings Yet)
Loading...
Stát: U.S.A.
Stát, Město: Florida, Miami
GPS Místa: 25.7742658N, 80.1936589W
Přístup: letecky z Vídně, případně cestování po USA
Stručný popis:Pro některé je to vrchol cestování, místo které musíte navštívit.
Pro nás je to směska všech možných pocitů a příhod. V tomto krátkém cestopisu
se podělíme o nešťastné příhody, které nám pobyt v Miami okořenily. Ale nezoufejte,
pláže i auťáky budou.
TIP na ubytování v Miami
ZobrazitV Miami nejnižší ceny začínají od 430Kč/osoba/noc.
ZobrazitCena/výkon: Pěkné ubytování nedaleko od moře s bazénem a se snídaní za 2300Kč/osoba/noc.
ZobrazitSrovnávač cen: Sami najděte nejnižší cenu ve městě nebo konkrétního hotelu.

Miami, prosluněné pláže, rychlá auta, spoře oděné dívky. Stylové město ideální na oddech a noční život. Alespoň něco takového nám bylo řečeno. My však máme jiné zkušenosti, které jsou, to tady rádi přiznáme, notně poznamenány několika špatnými rozhodnutími a nešťastnými shodami náhod. Berte prosím tento cestopis s nadhledem a rezervou, nikoho se nesnažím od Miami odradit, naopak, věřím, že celá Florida může být opravdu fajn.

První chybou byl fakt, že jsme do Miami dorazili po třítýdenním cestování po východním pobřeží. Notně unaveni a ne zcela naladěni na to, co nás čeká.
Třeba cesta z letiště, pokud zvolíte veřejnou dopravu, je opravdu fajn. Zvlášť kolem jedenácté večer. Kdy projíždíte různými pofidérně vypadajícími čtvrtěmi a v podstatě ani nevíte, kde máte vystoupit, jestli vám pojede další autobus nebo půjdete asi dvacet kilometrů pěšky.
Hlavním důvodem je nefungující aplikace s jízdními řády. Ta nám sice, na dvou různých zařízeních naběhla, ale bohužel to bylo tak vše. Žádné vyhledávání, žádné spoje, jenom error. Co už.
Později se dozvídáme, že to asi nebude jenom naše chyba a neschopnost se orientovat. Ani místní si nejsou úplně jistí, kdy autobusy jezdí a jak daleko – v Miami totiž fungují jinak ve špičce a mimo ni, stejně tak musíte rozlišovat víkendy a všední dny. Nám přišlo, že dost záleží i na náladě řidiče – když se mu nechce jet dál, tak prostě nepojedeme. Vysadí nás a řekne, ať počkáme na další autobus.

Tak si počkáme. Stojíme na zastávce, hned první noc, když k nám přijde španělsky mluvící pán. Notně opiven a v bujaré náladě. Chce konverzovat. Jasně, proč ne. Škoda, že umí jen španělsky a navíc zařazuje celkem dlouhé odmlky, při kterých si nejsme jistí, jestli usnul nebo umřel.
Hurá, už budeme skoro na ubytování! Hodně jsme to pokonili, naše dokonalé (ne)plánování nám zase vlepilo pořádnou facku. Nejen že bydlíme asi hodinu a půl cesty autobusem (hodina a půl při běžné dopravě, v noci to bylo kratší), ale od zastávky to máme ještě dobrou půlhodinu pěšky. Protože, jak správně tušíte, na zastávku blíž našemu noclehu jezdí autobusy jen ve špičce, to znamená asi do půl sedmé ráno a potom odpoledne, v časy, kdy se domů nikdy nevracíme.

Dalším zajímavým poznatkem je, že opilý pán a autobusáci nejsou v menšině, v Miami opravdu většina lidí mluví španělsky. Což je sice prima, když si chcete hispánský jazyk promrskat, ale už tolik fajn to není, když se ptáte na cestu nebo cenu. Ještě lepší to je, když jedete autobusem asi ve čtyřiceti stupních Celsia, samozřejmě narvaným lidmi, přičemž autobusu začne hořet pneumatika. Super! Nezbývá než se domýšlet, co po vás chce, kde jste a odkud pojede nejbližší spoj.

Teploty byly úmorné. Ale na vyvalení se na pláži ideální. Což byl koneckonců náš plán hned druhý den. Do té doby jsme se v US dotkli pláže tak možná na Coney Island, tak nám to připadlo jako příjemná změna. Šup, dvě hodiny cesty, pomalu se blížíme k pláži, když najednou… Jako naschvál se zatáhne a začne foukat. Ale není to jen tak ledajaký větřík. Vypadá to trochu jako apokalypsa. Fujavice, blesky, déšť. Všichni se samozřejmě nahrnou do okolních hospod a barů. Ty na takový nával nejsou úplně stavěny, takže to zde vypadá dost stísněně. Ale nevadí, bouřka trvá hodinku dvě. A hle, po dešti ani památky. Je příjemných 30 stupňů, i když zataženo. I tohle je Florida.

Další z dní jsme se rozhodli vyjet do „centra“. Což se celkem špatně realizuje, protože kromě pláží a turistické zóny kolem nich je zbytek „centra“ pouhá špína, zavřené obchody a podivná individua. Je evidentní, že právě plážový život je hlavní atrakcí Miami. Tady máme jeden tip. Pokud jste unaveni klasickou Miami beach, kde je opravdu celkem přelidněno, vykašlete se na ní. Nasedněte na bus/půjčte si auto a vyrazte třeba na Key Biscayne. I tam jsou samozřejmě lidé, ale není to tak hrozné a pláže působí soukroměji a čistěji. Další super variantou je návštěva alespoň části Florida Keys, ale to už je na delší čas, protože poloostrůvky jsou opravdu rozvleklé.
Ale abychom jenom nehanili. Miami má své kouzlo. Nemusí oslovit každého, ale třeba kamarád Floridu navštívil pár měsíců po nás a byl nadšen. Asi strašně záleží na tom, co hledáte a jak jste naladěni. Pokud se do města jedete bavit, chcete do nočních klubů, přes den si půjčit skútr a potom popíjet drinky. Je pro vás Miami a potažmo Florida ideální. Pokud hledáte něco jiného, třeba podobný zážitek jako z jiných větších a známých měst, je docela šance, že budete zklamáni. My si odvážíme pocity rozporuplné, ne však úplně špatné. Kdo ví, třeba se jednou do Miami ještě podíváme.

Tipy na závěr:
Zajděte si do kina. Americká kina mají daleko vyšší standard než ta v Česku.
Navštivte park Everglades. Nefalšovaná příroda hned několik desítek kilometrů za Miami.
Půjčte si auto. Na veřejnou dopravu se opravdu nedá spoléhat.
Nejezděte do Miami kvůli pivní kultuře. Na East Coast jsou daleko lepší lokality k ochutnávání piv.

Další článek
Předchozí článek

Související články

Zanechte komentář

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to webdesign berlin, House Plans and voucher codes