Malajsie, Cameron Highland – Čajové plantáže, vodopády, farmy a parádní výhledy

Tento článek má 35 zhlédnutí
1 hvězda, Nebuď labuť :)2 hvězdy, To mě mrzí... :(3 hvězdy4 hvězdy, Děkuji :)5 hvězd, Paráda! Děkuji (No Ratings Yet)
Loading...
Stát, město: Tanah Rata
Místo: Cameron Highland
GPS Místa: 4.4781692N, 101.3776003E (Ukázat na mapě)
Stručný popis: Malajsie je jednou z nejvyspělejších zemí jihovýchodní Asie a rozhodně má co nabídnout. Příroda, pláže, úžasní lidé a výborné jídlo, to vše v Malajsii najdete. Jedním ze spousty krásných a zajímavých míst, které stojí za návštěvu, je oblast Cameron Highlands.
TIP na ubytování
ZobrazitV Cameron Highland najdete soukromé ubytování pro vaše výlety už za cenu pod 200Kč/osoba/noc.
ZobrazitCena/výkon: Pěkný pokoj s vlastní koupelnou v příjemném penzionu jen za 320Kč/osoba/noc.
ZobrazitZájezd: Moc pěkný zájezd s hotelem přímo na pláži za krásných 22 780Kč.

Pokud jste milovníky nádherné přírody, čajových plantáží a chladnějšího horského počasí, je to pravé místo pro vás. Oblast se nachází 200 km severozápadně od Kuala Lumpur v nadmořských výškách až kolem 2000 m n.m. Z Kuala Lumpur se tam pohodlně dostanete přímým autobusem z terminálu Bersepadu Selatan a vyjde vás na 35 ringitů (cca 180 Kč). Nejlepším místem k ubytování a výchozím bodem pro výlety je městečko Tanah Rata. Najdete v něm spoustu možností se ubytovat v různých cenových kategoriích, restaurace, obchody, kavárny atd.

Možností výletu do okolí je opravdu mnoho a záleží na vás, zda budete vejletit na vlastní pěst nebo využijete nabídky místních cestovních kanceláří. Já osobně jsem celé Cameron Highlands během čtyř dnů prošla pěšky a nachodila jsem kolem 50 km. Počasí mi přálo a všechna zajímavá místa jsou hezky po cestě. Jen jsem se nechala z Tanah Rata vyvézt autobusem za 5 ringitů (cca 16 Kč) až nahoru k prvnímu místu (Levander Garden) a pak už pokračovala dolů zpět do městečka po svých. Levander Garden se mi docela líbila, je to takové roztomilé místo plné květin, převážně levandulí, jak už název napovídá. Je tam také příjemné posezení v kavárně s výhledem, kde si můžete dát kávu a výborný zákusek k tomu. Vstup je 10 ringitů (cca 53 Kč). Po cestě je několik dalších míst, která můžete navštívit. Je to například kaktus point, bee farm, strawberry farm, rose walley, butterfly farm.. Rose walley bylo taky hezký. Velká, krásně upravená zahrada plná růží, soch, posezení atp. Vstup 5 ringitů (cca 16 Kč). Kaktus point a strawberry farm mě nijak zvlášť nenadchly. Jen hala s jahody a kaktusy v květináči. Ve strawberry farm si ale můžete dát aspoň spoustu dobrot z jahod, včetně jahod čerstvých. V butterfly farm můžete vidět mnoho druhů nádherných motýlů, kteří mezi vámi v celém prostoru volně lítají.

Mezi ta nejkrásnější místa v Cameron Highlands ale jednoznačně patří čajové plantáže. Můžete se vydat například na BOH Sungai Palas Tea Centre, kam vede cesta mezi Bee farm a Butterfly farm. Opět můžete jít pěšky nebo se nechat vyvézt autobusem za 5 ringitů (cca 16 Kč) za jednu cestu. Procházka je to ale hezká, s krásnými výhledy a můžete si udělat spoustu fotek mezi čajovníky. Na těchto plantážích se nachází velká vyhlídka s občerstvením a továrna na výrobu čaje, kterou můžete navštívit a vidět, jak čaj zpracovávají a připravují k prodeji. Další plantáže Cameron Walley Tea House se nacházejí na opačné straně od Tanah Rata. Výhledy jsou tam opravdu dechberoucí a opět můžete posedět a dát si něco na zub. Pokud rádi šlapete do výšek, tak doporučuji vrchol Gunung Jasar ve výšce 1696 m n.m, ze kterého se vám naskytne výhled do okolí a na celé městečko Tanah Rata. Když by vám i tahle výška byla málo, tak se můžete vydat na nejvyšší bod Gunung Brinchang, kde se nachází i jeden z nejstarších lesů na světě Moosy forest. V okolí Tanah Rata se nachází i několik vodopádů. Já navštívila dva. Parit fall, ke kterému je cesta snadná, okolí hezké, ale svou velikostí vás moc neohromí. Druhý Robinson fall, ten je o dost větší a hezčí, ale cesta delší a ne úplně pohodlná.

Pro ty co cestují low cost a jsou příznivci hostelůn doporučuji v Tanah Rata hostel Traveller Bunker Hostel 1. Příjemný personál, čisto, pohodlno, pár kroků od centra a noc vás vyjde kolem 150 Kč na osobu.

Další článek
Předchozí článek

Související články

Zanechte komentář

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to webdesign berlin, House Plans and voucher codes