Malajsie, Borneo: Projížďka džunglí po řece Kinabatangan

Tento článek má 299 zhlédnutí
1 hvězda, Nebuď labuť :)2 hvězdy, To mě mrzí... :(3 hvězdy4 hvězdy, Děkuji :)5 hvězd, Paráda! Děkuji (No Ratings Yet)
Loading...
Místo: Řeka Kinabatangan
Stát, ostrov: Malajsie, Borneo
GPS Místa: 5.5097347N, 118.2869939E
Stručný popis: Hnědá řeka Kinabatangan a okolní džungle je domovem různých druhů hmyzu, ptáků, opic, hadů, krokodýlů, slonů, nebo i levharta. Řeka protéká státem Sabah na Borneu v malajské části. Nejbližšími městy jsou Sandakan a Sepilok.
TIP na ubytování u řeky
Zobrazit V městečku Sukau, kde nebude problém si zajistit výlet lodí na řeku, seženete pěkné ubytování se snídaní za 250Kč/osoba/noc.
ZobrazitZájezd: Ceny zájezdů do Indonésie na ostrov Borneo startují na 30 000Kč.

Výlet na řeku Kinabatangan je všude doporučován. Nezapomenutelná plavba po řece, která je obklopena džunglí. Z lodě můžete pozorovat různé druhy opic, ptáků, slony, nebo i krokodýly. Na břehu řeky je několik vážně pěkných ubytování, kde můžete přespat a k tomu si dát třeba ještě noční nebo dopolední trek do džungle, a objevovat tak další floru a faunu, kterou tato džungle ukrývá.

Zní to všechno nádherně, konečně uvidím tu pravou džungli. Co už mi ovšem nezní tak nádherně, je cena tohohle výletu. Jet tam na otočku se mi moc nevyplatí, a tak pátrám po jiných variantách. Cestovky nabízejí balíčky 2 dny a 1 noc (2D1N), 3 dny a 2 noci (3D2N) atd. Jelikož nejsem ještě tak ostřílený cestovatel, abych tam jela na vlastní pěst, vybírám si variantu 2 dny a 1 noc v džungli. Platím v přepočtu asi 1400 Kč. Malajsie je levná země, proto se mi zdá tato cena trochu natažená. Od jednoho páru však vím, že za méně služeb platili ještě více. Můj balíček obsahuje odpolední a ranní plavbu lodí po řece, noční trek, ubytování, jídlo a transport. Nakonec to hodnotím jako dobrý poměr cena/výkon.

Druhý den ráno mě vyzvednou minivanem na hotelu v Sandakanu a jedeme celkem štreku do džungle. Přijíždíme k opravdu pěknému ubytování. Jelikož jsem sama, mám sdílený pokoj. Cena za samostatný pokoj by byla ještě vyšší a já ho nepotřebuji. Musím říct, že jsem nadšená a mám celkem velká očekávání. Po uvítání, občerstvení a představení programu, vyrážíme na loď. Všichni se těší na slony. Dostáváme upozornění, že slony uvidíme, jen pokud budeme mít štěstí. Plavíme se kus a cestou vidíme několik druhů ptáků, opice, opice a opice. Nechci být zmlsaná, ale opice jsou v Asii na každém rohu. Výjimkou je Kahau nosatý, kterého uvidíte pouze na Borneu. Nosatci jsou ale hodně vysoko v korunách stromů, takže tam sotva dohlédnu.

Zdrželi jsme se dlouho na opicích a mezitím se zešeřilo. Na místo, kde by měli být sloni, přijíždíme už téměř potmě. Sloni tam byli… asi tak před 10 min. Teď už v dálce vidím jen obrysy zadků odcházejících slonů. Mám pocit, že se vracíme zpátky trochu s nepořízenou. To si ovšem nemyslí skupinka holek, které nadšeně tleskají a děkují malajským borcům, že to bylo vážně super. Asi jsem vážně zmlsaná nebo mám až příliš velké očekávání. Po večeři následuje noční trek do džungle, který je ovšem… zrušen. Sloni jsou údajně moc blízko ubytování a mohlo by to být nebezpečné. Hm. Jako kompenzaci budeme mít delší ranní plavbu.

Brzy ráno vyrážíme na plavbu do probouzející se džungle. Mlha se drží nad řekou a já si říkám, že tentokrát budeme mít štěstí. Míříme rovnou na místo, kde by měli být sloni. Žhavím kameru. Bohužel vidíme jen udusanou trávu. Objíždíme ještě pár míst, kde by mohli sloni být, ale na žádného nenarážíme. Cestou zpět zahlídneme alespoň malého krokodýla na větvi stromu. Podle mě spíš vypadá jako ještěr, ale nebudu se s nima hádat. Výlet končí, jsem zklamaná, vlastně jsem toho zas tolik neviděla. Utěšuju se aspoň tím, že jídlo a ubytování bylo vážně dobrý.

Moje doporučení: Čím víc dní v džungli strávíte, tím větší šanci máte, že něco uvidíte. Vidět slony je údajně opravdu vzácnost, ale není to nereálné. Pokud máte rádi věci předem zařízené, můžete si zarezervovat ubytování + výlety ve vyhlášeném Borneo Nature Lodge, přes který vede i sloní přechod. Jinak se můžete vydat na vlastní pěst do vesničky Sukau a tam se ptát místních po ubytování a výletech po řece.

Další článek
Předchozí článek

Související články

Zanechte komentář

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to webdesign berlin, House Plans and voucher codes