Thajsko, Chiang Mai – Sloní záchranná stanice, kde se se slony skamarádíte

Tento článek má 2 671 zhlédnutí
1 hvězda, Nebuď labuť :)2 hvězdy, To mě mrzí... :(3 hvězdy4 hvězdy, Děkuji :)5 hvězd, Paráda! Děkuji (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Stát: Thajsko
Provincie, Město: Chiang Mai, Chiang Mai
GPS Místa: 18.7870008N, 98.9956864E - souřadnice jedné z kanceláří, kde můžete výlet zakoupit: www.hugelephantssanctuary.com
Stručný popis: Slony si lze užít také jinak. V Thajsku najdete několik záchranných stanic, které vykupují zraněné či týrané slony nebo slony z pracovních táborů a ve stanici se pak o ně starají. Sloni jsou zde na volno a cvičeni na principu odměn, ne trestů. Nejznámější záchranné stanice jsou v provincii Kanchanaburi a Chiang Mai. Já jsem si vybrala stanici v provincii Chiang Mai.
TIP na ubytování v Chiang Mai
ZobrazitRozumně bydlet v Chiang Mai můžete již od 100Kč/osoba/noc.
ZobrazitCena/výkon: Prestižní hotel se střešním bazénem a nedalekou přírodou za 420Kč/osoba/noc.
ZobrazitZájezd: Pestrý poznávací zájezd s pobytem v Chiang Mai a celkovém poznání Thajska od severu až po jich na 16 dní za 58 900Kč.

Nejste-li příznivec ježdění na slonech, a přesto byste rádi slony viděli a strávili s nimi nějaký čas, ideální je výlet do záchranné stanice. Na severu Thajska u města Chiang Mai jich je hned několik. Vybírat můžete z půldenního, celodenního či vícedenního výletu. Hlavní náplň výletu je především krmení a koupání slonů, případně trek s nimi (slony vedete). Já jsem si vybrala půldenní výlet.

Po příjezdu do stanice dostáváme krátkou přednášku o historii stanice, slonech v ní a o tom, co bude následovat, jak přistupovat ke slonům, a hlavně si dávat pozor, aby nám slon nešlápnul na nohu. 🙂 Poté fasujeme banány a čekáme pod přístřeškem na slony. Nic se neděje, sloni nikde, koukáme po sobě, pracovník stanice nám říká, ať chvíli počkáme. Za chvíli vidím stádo slonů běžící z kopce… a rovnou na nás. No jo, máme v ruce banány! 🙂 Sloni se dostávají až k nám a všichni včetně mě couváme. Pracovník říká, ať se nebojíme a dáme jim banány. To se mu to říká, ať se nebojím, zatím na mě slon na volno ještě neběžel. Opatrně natahuju ruku s banánem. Rychlý pohyb chobotem, a banán je pryč. Jsem v němém úžasu. Dokonce je tu i ani ne roční slůně.

Poté následuje výroba krmení pro slony a po krátké pauze je čas na koupání slonů. Nejdřív pěkně v bahně a pak v řece. Sloni vypadají, že se jim to líbí, spokojeně si lehají do vody a nechávají se polévat. Po koupání slonů je čas na naše koupání, mám bláto i ve vlasech a nejsem sama. 🙂 V ceně výletu je i nějaké občerstvení, na které je čas právě teď. Výlet se chýlí ke konci, ale stále máme dost času na to, abychom si udělali i nějaké fotky slonů. Na závěr nám pracovníci přinesou ještě jednou banány a my si tak můžeme opět užít krmení.

Názory na to, jak je to se záchrannými stanicemi v Thajsku doopravdy, se různí. Někdo říká, že je to pouze „na oko“ neboli další forma thajského byznysu. Nicméně tady jsou sloni na volno, nejsou nad nimi drženy hole a háky, jak jsem to viděla např. v sirotčinci na Srí Lance, a dle mého názoru vypadají spokojeně. Viděla jsem i dva slony, kteří se rozhodli zamířit si to k vesnici, pracovník na ně zavolal a oni se otočili a šli zpátky.

Pro mě osobně je to jeden z top zážitků a ten den jsem si maximálně užila. Mohu ho všem jen doporučit. Dle mého názoru je tohle lepší a větší zážitek než na slonovi jet. Nehledě na to, že tenhle druh byznysu ani neschvaluju. Záchranná stanice se jmenovala Elephant Jungle Sanctuary.

Další článek
Předchozí článek

Související články

Zanechte komentář

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to webdesign berlin, House Plans and voucher codes