Thajsko, Pai – Rastamanské městečko pro baťůžkáře

Tento článek má 291 zhlédnutí
1 hvězda, Nebuď labuť :)2 hvězdy, To mě mrzí... :(3 hvězdy4 hvězdy, Děkuji :)5 hvězd, Paráda! Děkuji (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Stát, Město: Thajsko, Pai
Provincie: Mae Hong Son, severní Thajsko
GPS Místa: 19.3589078N, 98.4401364E
Stručný popis: Pai je malé městečko nacházející se v provincii Mae Hong Son blízko hranic s Myanmarem (Barmou). Od Chiang Mai je vzdálené asi 146 km.
TIP na ubytování
ZobrazitDostačující ubytování v městečku Pai s vlastní koupelnou od 110Kč/osoba/noc.
ZobrazitCena/výkon: Velmi příjemné ubytování v komfotních chatkacách se snídaní a společným bazénem za 440Kč/osoba/noc.
ZobrazitZájezd: Poznávací zájezdy do Thajska pořídíte od 37 000Kč.

Jelikož mám radši menší města, moje cesta z Chiang Mai vedla právě do Pai. Město leží na silnici 1095, která spojuje Chiang Mai a Mae Hong Son. Tato silnice je vyhledávanou trasou motorkářů, protože je samá zatáčka. Těm, co se rozhodnou absolvovat trasu místním spojem a mají slabší žaludek, doporučuju si na cestu vzít prášek, řidiči minivanů to tam pěkně krouhají. Můj spolucestující na to nebyl připraven a dopadl špatně. 🙂 Nemám vyzkoušený žádný autobus z Chiang Mai, zaplatila jsem si přímo na hostelu cestu minivanem.

Pai je známá především jako huličské doupě. 🙂 Kdesi uprostřed města je utajený reggae bar. Cestu vám bohužel neprozradím, protože si ji nepamatuju. 🙂 Na night marketu či takzvané walking street, kde je mimochodem skvělý výběr jídla i z jiné než thajské kuchyně, můžete potkat majitele – rastamana, který vám cestu určitě prozradí. Poznáte ho tak, že bude rozdávat letáčky na nadcházející koncerty v jeho baru. Večer tam potkáte také spoustu umělců.

V samotné Pai toho zas tolik k vidění není, ale okolí je nádherné. Nejlepší je půjčit si ve městě skútr a okolí si projet. Pár tipů, co v Pai a okolí navštívit:

  • Již zmíněný night market (walking street). Pro mě nejlepší night market v celém Thajsku.
  • Ačkoliv je Pai v horách, přes den je tam opravdu horko. Zchladit se můžete v Pool baru, kde za konzumaci můžete využít bazén.
  • Nad městem je Coffee in Love, odkud je nádherný výhled na hory.
  • Za městem je Mae Yen Waterfall, vodopád je takový průměrný, ale je to hezká procházka lesem. Doporučuji vyrazit ráno, cesta je dlouhá (z centra a zpět cca 20 km). Dojet na skútru se dá pouze k lesu (cca 3 km), poté musíte pěšky. Několikrát budete přecházet řeku, takže doporučuji spíše otevřené boty.
  • White Buddha, nádherný výhled na město.
  • Pokud chcete jet někam na západ slunce, doporučuji Sunset Bar
  • Hot Spring, v okolí Pai je jich několik. Vstupné 300 bahtů.
  • Pai Canyon (sem doporučuji pro změnu opravdu dobré boty), kousek za ním je ještě historický most (Pai Historical Bridge) a zmíněné Hot spring.
  • Trochu dál od Pai je Yun Lai Viewpoint, cestou budete míjet China Town a kousek od vyhlídky je Mo Paeng Waterfall.

Další článek
Předchozí článek

Související články

Zanechte komentář

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to webdesign berlin, House Plans and voucher codes